Web Tasarım & Yazılım

Anasayfa » Hizmetlerimiz » Web Tasarım & Yazılım

Genellikle web tasarım denilince herkesin aklına çizimler, şekiller ve renkler gelmektedir. Ancak web tasarım ve web yazılım sadece bu unsurlardan ibaret değildir. Tasarım bu alanda sadece görünen kısımdır.

Web tasarım ve yazılım da geri plana atılmayacak en önemli unsurlardan biri kodlamadır. Kodlama web sitelerin hazırlanmasında kullanılır. Bilindiği gibi internet siteleri 2 türde hazırlanır. Dinamik ve statik web siteleri.Dinamik Web Sitesi: Yönetim paneli güncellenebilen web sayfasıdır. Bu tür bir web sayfası hazırlamak için kodlama dilinin bilinmesi gerekmektedir. Aynı zamanda site sunucusunun kodlanan dili destekleyecek bir yapıda olması gerekmektedir.

Statik Web Sitesi: Sitedeki güncellemeler çok uzun aralıklarla yapılıyorsa, statik web sayfa kurmak daha avantajlı olacaktır. Bu tür sitede yönetim paneline ihtiyaç yoktur. Bu sebeple de maliyette de azalma olur. Ancak statik web sayfaların güncellenmesi, dinamik web sitelerin güncellenmesine göre çok daha zordur. Statik web sayfaları HTML kodları ile hazırlanmaktadır. Dinamik web sayfasının aksine kodlama dilinin bilinmesine ihtiyaç yoktur.

Neden Web Tasarımı Yaptırılmalıdır?

Sanal dünya içerisinde kurumsal vitrin olarak bilinen web sayfalarının tasarımı oldukça önemlidir. İşte başarılı bir web tasarımının sonuçları:

Sayfalar 7/24 açık olduğu için web sayfalar gece ve gündüz para kazandırır.Tanıtım masraflarını azaltarak maliyet düşüşünün yaşanmasına yardımcı olur.Başarılı bir web tasarımı sayesinde web sayfanız arama motorlarında üst sıralarda çıkar.

Web tasarım ve web yazılım, firmalar için olumlu bir imaj oluşturur.Web tasarımı başarılı olan sayfalar, müşterilere güven aşılar.

Web Tasarımın Unsurları

Renk: Web tasarımında ya siyah beyaz, ya da uyumlu renkler kullanılmaktadır. Aynı zamanda müşterilerin belirlediği veya markanın kendisini yansıtabilecek renkler tercih edilebilir.

Düzen: Kullanılacak bütün renk ve grafikler belirli bir düzen içerisinde olmalıdır. Web sayfasının düzeni, sayfayı ziyaret eden kullanıcılar için önemli bir unsurdur.

Font: Çeşitli yazı tipleri ile kaliteli web sayfası oluşturulabilir. Okunaklı ve anlaşılır fontların kullanılması kullanıcılar için çok daha uygun olacaktır.

İçerik: Hem bilgi vermek hem de okuyucu heveslendirecek içeriklerin üretilmesi gerekmektedir.

Web Tasarım & Yazılım hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz?

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ